Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Czas

Nie przegadasz nikogo, kto ma więcej czasu od ciebie. Czynnik wolnego czasu w serwisach i społecznościach internetowych jest bardzo istotny. Ogromna ilość czasu poświęcana na interakcję to właściwie definicyjna właściwość trolla, a zwłaszcza rydla. Skłaniam się wręcz ku tezie, że można strollowacieć, poświęcając odpowiednio dużo czasu na uczestnictwo w społeczności internetowej. Stopniowo bariera ważności komunikatu obniża się, w związku z czym osobnik pisze coraz więcej, często dochodząc do tak zwanego Punktu GPS i zostając rydlem lub zostając trollem. W tym momencie może się okazać, że dialog staje się powoli monologiem: pozostałe osoby są wypierane z przestrzeni publicznej serwisu przez Osobnika, Który Ma Dużo Czasu (to trochę taki mechanizm, jak na parkiecie, gdzie najbardziej zaangażowani w taniec wypierają z przestrzeni innych -- przy czym liczy się tu zaangażowanie, a nie piękno czy technika).


Trolle obsesyjnie rozpisują się o trollowaniu. -- wlod

Niektóre serwisy internetowe premiują Osoby, Które Mają Dużo Czasu (np. zliczając komentarze).

Osoba, Która Ma Dużo Mądrego Do Powiedzenia na ogół nie jest Osobą, Która Ma Dużo Czasu. Wynika to z prostego faktu, że nabywanie Wiedzy/Doświadczenia wymaga czasu, którego nie starcza już na rozmowy z Osobami, Które Mają Dużo Czasu.

Wiki daje pewną specyficzną przewagę Osobom, Które Mają Mało Czasu (niezależnie od tego, czy Mają Dużo Mądrego Do Powiedzenia). Mogą one unicestwiać wypowiedzi Osób, Które Mają Dużo Czasu (po prostu je kasując).

Unicestwić nie mogą, wszystko zostaje w historii. -- Monika Mosiewicz
Właśnie. W historii. Ale idzie o tu i teraz. -- Marcin Jagodziński
Osoba Posiadająca Dużo Czasu, może faktycznie siedzieć cały dzień przy komputerze i teksty wszystkich stron zamieniać na "a kuku", wydawałoby się, że jedynym sposobem na takie zagrywki jest poświęcenie takiego samego czasu na reverty tego rodzaju zmian, ale taki przypadek to extremum, w ekstremalnych zaś przypadkach trzeba będzie zastosować te ekstremalne środki, które są przewidziane w każdym interaktywnym serwisie, czyli blokowanie wandali, zabezpieczanie stron przed edycją, ewentualnie usuwanie stron.Tak naprawdę nie ma żadnego sposobu na to, aby technicznie zabezpieczyć się przed wszelkimi sytuacjami ekstremalnymi, nawet zakładając własną stronę, na której nie dopuścisz żadnych interakcji możesz narazić się na atak Hackera, Który Ma Za Dużo Czasu. Wydaje mi się, że konstruowanie coraz to wymyślniejszych sytuacji ekstremalnych w celu prowadzenia abstrakcyjnych rozważań, czy system sobie z nimi poradzi jest Niepotrzebną Stratą Czasu, no chyba, że ktoś ma Dużo Czasu, ale takiego nie przegadam.-- Monika Mosiewicz
Ale ja właśnie zwróciłem uwagę, że akurat wiki jest tu dobrym systemem. Jasne, że nie ma żadnego systemu, którego nie dałoby rozwalić mając nieskończony czas. Natomiast niebezpieczeństwo wandalizmu to jedno, drugi problem to casus Orkuta.

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Czas"

Ostatnio zmieniane o 08:43, 29 kwietnia 2008


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne