Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Gazeta Literacka

GazetaLiteracka.pl jest serwisem zbierającym wpisy z różnego rodzaju blogów specjalizujących się w literaturze. W intencji ma ona gromadzić wpisy pisarzy i poetów publikujących swoje teksty, czytelników recenzujących przeczytane książki, krytyków publikujących swoje rozprawy i polemizujących z tekstami innych. Redakcja serwisu przeszukuje blogosferę, wybiera ciekawe blogi a specjalny mechanizm automatycznie publikuje zajawki tekstów z linkiem odsyłającym do strony źródłowej. Autorzy wychodzą z następującego założenia:

Wierzymy w blogi, wierzymy w ich autorów, wierzymy, że zestawienie kilkunastu niezależnych głosów, często bardzo spontanicznych i barwnych, może stworzyć nową jakość, coś, czego jeszcze nie było w polskim internecie. Powstanie niezależnych serwisów redakcyjnych, mikroblogingu i serwisów społecznościowych spowodowało, że blogi przestały być popularne, ale naszym projektem chcemy to zmienić. Chcemy pokazać, że warto pisać i publikować!

Wszystkie wpisy w serwisie są powiązane na podstawie działów: wiadomości, recenzje, publicystyka, wideo, cytaty, wyzwania czytelnicze, twórczość, relacje/wywiady, nowe media, marketing książki; oraz na podstawie tagów. Dzięki temu, czytelnik ma możliwość śledzenia tylko wybranego przez siebie wątku.

Do zarejestrowanych stron należą: Elektroblog – Techsty i Okolice, blog: Piotra Czerskiego (czerski.art.pl), Macieja Gierszewskiego (hajfa.wordpress.com), Łukasza Gołębiowskiego (nofuturebook.pl), Joanny Janowicz (direlasua.wordpress.com), Szymona Kloski i Tomasz Pindla (poczytane.blog.onet.pl), Piotra Kowalczyka (passwordincorrect.com), Piotra Wiktora Lorkowskiego (piotrwiktor.blox.pl), Tadeusza Pilasa (ksiazki.tv) i Marcina Wilka (martinwoolf.blogspot.com).

gl_170x60_czern.png

Linki zewnętrzne

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Gazeta_Literacka"

Ostatnio zmieniane o 23:46, 28 grudnia 2009


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne