Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Krzysztof Śliwka

Krzysztof Śliwka (ur. 1967) - ukończył kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz scenopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej - kierunek scenopisarstwo. Mieszka we Wrocławiu. Autor i poezji i prozy, a także scenariuszy. Lauerat Literackiej Nagrody im. Georga Trakla. Tłumaczono jego teksty na język angielski, niemiecki, węgierski, słowacki i słoweński.

Outsider. Radosław Kobierski zaliczył go do poetów, którzy przez cały czas piszą ten sam wiersz, rzecz jasna w różnych wariantach. Michał Witkowski do nurtu pop-frakcji zafascynowanej kiczem i kulturą masową. Tak natomiast anonsowało Krzysztofa Śliwkę Biuro Literackie w 1999 r.:

Śliwkę można oglądać jako poetę transu marihuanowego, ale przenikliwemu czytelnikowi twórczość ta jawi się jako wyjątkowy głos na temat współczesnej cywilizacji. Często powracają tu motywy zaczerpnięte z kultury masowej (filmowe, muzyczne) podane w młodzieżowym slangu. Nazwy narkotyków, napojów i produktów nie podlegają poetyckiej cenzurze, lecz śmiało wypełniają wiersze o szerokiej frazie. [1]

Spis treści

Odnośniki

  1. ^ http://www.biuroliterackie.pl/imprezy/czytaj.php?co=52

Bibliografia

Poezja

Antologie

Zobacz w PoeWiki

Linki zewnętrzne

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Krzysztof_%C5%9Aliwka"

Ostatnio zmieniane o 19:24, 13 października 2011


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne