Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Piotr Macierzyński

(Przekierowano z Maciej Rzymski)

Piotr Macierzyński vel Maciej Rzymski (ur. 1971) - polski poeta i animator kultury. Wiersze publikował w większości periodyków ogólnopolskich, zarówno papierowych, jak i sieciowych. Laureat licznych konkursów, w tym satyrycznego "O Złoty Bucior". Mieszka w Łodzi.

Spis treści

Anegdoty

Swego czasu Piotr Macierzyński, uczestnik większości krajowych konkursów poetyckich, w kopercie opatrzonej godłem serwował jurorom, prócz swych cennych personaliów, list następującej treści (pisownia oryginalna): "W przypadku przyznania mi wyróżnienia jedynie w postaci druku proszę o nie drukowanie moich wierszy. Proszę również o nie przyznawanie mi nagród książkowych"[1].
Inna wieść gminna niesie, że na 41.Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J.Śpiewaka i A.Kamieńskiej w Świdwinie nagrodzony Maciej Rzymski z Łodzi to Piotr Macierzyński, również nagrodzony w tym samym konkursie[2].

Bibliografia

Zobacz w PoeWiki

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. ^ Clubman, Za co kochamy młodego, łódzkiego poetę Macierzyńskiego Piotra?, "Protokół Kulturalny" 2002, nr 1/2;
    Ariana Nagórska, Jak nie dajecie szmalu, to książkami się wypchajcie!, "Akant" 2003, nr 5.
  2. ^ "A wiecie, że Piotr Macierzyński z Łodzi i Maciej Rzymski z Łodzi, - to jedna i ta sama osoba!!! Dwukrotnie nagrodzona!!! Jaja". - za: Beata Patrycja Klary (Indianeczka), Wyniki Śpiewaka i Kamieńskiej - NASI, wątek na portalu postscriptum.net.pl.

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Piotr_Macierzy%C5%84ski"

Ostatnio zmieniane o 11:48, 24 października 2012


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne