Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Podstrona

(Przekierowano z Podstrona)

Do stron w przestrzeniach nazw "Strona osobista:" i "Rozmowa:" można tworzyć podstrony, tzn. strony hierarchicznie powiązane ze stroną nadrzędnego poziomu. Tytuł podstrony składa się z tytułu strony nadrzędnej, poszerzonego o ukośną kreskę i właściwy tytuł podstrony, np. do strony "Strona osobista:Jan Kowalski" można utworzyć podstronę "Strona osobista:Jan Kowalski/Moje najlepsze lata". Hierarchia podstron może mieć więcej poziomów, np. do podstrony z poprzedniego przykładu może istnieć jej własna podstrona o tytule "Strona osobista:Jan Kowalski/Moje najlepsze lata/2006". Można utworzyć wiele podstron do jednej strony poziomu nadrzędnego.

Na podstronach automatycznie tworzone są odnośniki do strony poziomu nadrzędnego. Ze strony nadrzędnej można się odwoływać do podstron przy pomocy skróconego zapisu, rozpoczynając wikilink od ukośnej kreski; np. w przykładzie powyżej w wikitekście strony nadrzędnej można umieścić wpis w postaci: [[/Moje najlepsze lata]].

Do każdej z utworzonych podstron strony osobistej zostaje przygotowana odpowiadająca jej strona rozmowy. Do jej edycji przechodzi się poprzez odnośnik "Rozmowa". Symetrycznie, również z każdej z podstron w przestrzeni nazw "Rozmowa:" można przejść do odpowiadającej jej podstrony z przestrzeni "Strona osobista:", a mianowicie przez odnośnik "O czym mowa".

Najlepiej poeksperymentować na własnej stronie osobistej, wtedy to powinno stać się jaśniejsze.

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Pomoc:Podstrona"

Ostatnio zmieniane o 17:41, 29 marca 2007


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne