Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Poezja internetowa/dawniejsze

< Poezja internetowa

Poland-L, soc.culture.polish i Papirus

Było też trochę poezji i o poezji na najstarszych polskich listach internetowych, z założenia ogólnokulturalnych: Poland-L i soc.culture.polish (szkoda, że obie zdegenerowały się doszczętnie). Poland-L było kieeeedyś dobrze opierzone - wielu autorów miało dobre pióro, i pokazało się wiele artykułów na wysokim poziomie. Gwiazdą pierwszej wielkości był niezwykle mądry Tadeusz K. Gierymski (tkg).

Podobnie znalazła sobie miejsce poezja na ogólnokulturalnej, ale zamkniętej liście Papirus, której uczestnicy wkrótce jednogłośnie obrali tkg na opiekuna grupy.

W przeciwieństwie do miejsc internetowych, poświęconych wyłącznie (lub głównie) poezji, poezja własna uczestników zajmowała na Poland-L i Papirusie mniej miejsca niż poezja klasyków (+ dyskusje nad nią, + tłumaczenia, głównie dokonane przez wszechstronnego tkg; na s.c.p. tkg nie pisywał).

W pewnym momencie właściciel elektronicznego klucza do Papirusa nadużył klucz, brutalnie podeptał demokrację Papirusa, i zniszczył wspaniałe dzieło tkg -- wlod

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Poezja_internetowa/dawniejsze"

Ostatnio zmieniane o 16:50, 20 kwietnia 2008


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne