Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Poezja od kuchni

Poezja od kuchni zajmuje się dyskusją poezji, która może pomóc poecie pracującemu. Może być poezja od kuchni interesująca także dla czytelników zainteresowanych krytyką literacką.

W wielu artykułach i opracowaniach literackich nie jest jasnym jaki jest cel wprowadzanych pojęć, itp. W przypadku poezji od kuchni cel jest jasny: chodzi o pomoc pracującemu poecie. W szczególności pojęcia muszą być wprowadzane ostro, tak by z nich coś wynikało.

Celem ogólnym jest analizowanie, jak działają śrubki i kółka zębate poezji. Tak więc ważniejszym jest działanie wiersza na czytelnika, niż ostateczne decydowanie o wartości utworu, - ocena może być tylko skutkiem ubocznym.

Nie jest też celem poezji od kuchni ocena znaczenia wiersza od strony dydaktycznej, etycznej, politycznej, religijnej, .., Raczej liczy się efekt, jaki wywiera na czytelniku. Liczy się na przykład wpływ melodii języka, dynamiki słów, itp. na odbiór znaczenia wiersza. Na przykład ocena moralna czy to samego wiersza, czy też powiedzmy PLa, może być dla wielu czytelników ważna, ale wychodzi poza temat poezji od kuchni.

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Poezja_od_kuchni"

Ostatnio zmieniane o 05:02, 19 listopada 2013


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne