Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Przewodnik obrazkowy/Rejestracja

<<Powrót do Spisu Treści Przewodnika


Rejestracja


Dobrze by było aby ktoś, kto trafia tutaj pierwszy raz, zarejestrował się. Rejestracja daje dostęp do wielu funkcji jakich nie mają użytkownicy niezarejestrowani i co za tym idzie niezalogowani. Użytkownicy niezalogowani mogą edytować strony, ale ich edycje zostają przede wszystkim opatrzone ich numerem IP, więc potocznie niezalagowanych nazywa się IP-kami. Link do strony rejestracji znajduje się zawsze w prawym górnym rogu pod hasłem "Zaloguj". Po kliknięciu na ten link pojawi się strona, na której można się zalogować jeśli się posiada już konto, lub z której można wejsć na stronę rejestracji

Strona rejestracji wygląda tak:Pole oznaczone numerem jeden, to pole w którym należy podać wynik przedstawionego działania, jest to ochrona przed logowaniem różnego rodzaju robotów.

Pole oznaczone numerem dwa to pole w którym podajemy swój login. Login jest jednocześnie nazwą strony osobistej, jeśli więc chcemy występować w PoeWiki pod własnym imieniem i nazwiskiem i chcemy aby nasza strona osobista była opatrzona naszym imieniem i nazwiskiem, należy jako login podać właśnie swoje imię i nazwisko. Tutaj można przeczytać - We własnym imieniu (i pod nazwiskiem) - dlaczego zachęcamy do posługiwania się imieniem i nazwiskiem. W powyższym przykładzie podano imię i nazwisko Joanna Zmyślona i tutaj znajduje się strona Joanny Zmyślonej.

Pola oznaczone numerem trzy to pola w którym należy podać i potwierdzić hasło, hasło jest oczywiście znane wyłącznie użytkownikowi. Administracja PoeWiki nie ma dostępu do haseł, w razie zapomnienia hasła niestety nie może pomóc, dlatego należy przy logowaniu, lub w preferencjach podać adres e-mail, a następnie uaktywnić go, według wskazówek podawanych przez system. Na ten adres e-mail zostanie przesłane hasło, w razie jeśli go użytkownik zapomni, hasło system przesyła sam, bez udziału administratora.

Pole oznaczone numerem cztery to pole, dzięki któremu zostaniemy zapamiętani na danym komputerze, o ile wstawimy w tym polu ptaszka. Przy kolejnej wizycie na stronie z tego samego komputera nie trzeba będzie się już logować. Tu ważna uwaga: jeśli to pole nie jest zaznaczone ptaszkiem, system wyloguje nas automatycznie po pewnym czasie bezczynności. Jeżeli inne osoby mają dostęp do komputera na którym się logujecie, lepiej tego pola nie zaznaczać, bo mogą skorzystać z waszego konta, zwłaszcza np. w kafejkach internetowych. Natomiast w innych wypadkach lepiej sprawdzić czy przypadkiem system was nie wylogował i nie wpisujecie się jako IP-ek.

Jeśli wszystkie pola są wypełnione klikamy pole oznaczone numerem pięć co doprowadzi w efekcie na taką mniej więcej stronę jak poniżejPrawy górny róg to róg poświęcony użytkownikowi. Jak widać (porównać wygląda tego rogu na tej grafice i na poprzedniej) pokazuje się tutaj czy jesteś zalogowany i jako kto, tutaj również zawsze link do plików pomocy

Link oznaczony numerem jeden na tym obrazku, to z jednej strony informacja jako kto jesteś zalogowany, a z drugiej strony link do strony osobistej.

Link oznaczony numerem dwa to link do strony rozmowy, czyli strony będącej czymś w rodzaju skrzynki na prywatne wiadomości.

Link oznaczony numerem trzy to link do strony, gdzie można ustawić wygląd strony, oraz inne parametry np. czas.

Kliknięcie na logo PoeWiki zawsze odsyła do strony głównej - link oznaczony numerem cztery.>> Kolejny rozdział

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Pomoc:Przewodnik_obrazkowy/Rejestracja"

Ostatnio zmieniane o 23:05, 26 maja 2007


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne