Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Przewodnik obrazkowy/Rozmowy z uczestnikami i komentowanie wierszy

<<Powrót do Spisu Treści Przewodnika


Rozmowy z uczestnikami i komentowanie wierszy


No dobra, wiersz wklejony i co dalej? gdzie te komenty mają inni nam wpisywać i jak, tudzież gdzie i w jaki sposób możemy się dopisać innym w celu skomentowania albo w celu jakimkolwiek innym?

Z każdą stroną osobistą oraz podstroną strony osobistej (czyli z naszym "moim wierszykiem") jest skojarzona tak zwana strona rozmowy. To jest miejsce gdzie można:

  1. zagadać i zapoznać się z kimś,
  2. skomentować czyjąś twórczość - na stronie rozmowy skojarzonej z podstroną na której jest wiersz.

Poniżej grafika z moją (czyli-- M M) stroną osobistą, która posłuży za przykład.


Grafika:Rozmowa z moniką strona osobista.jpg


Numerem jeden oznaczono link do strony rozmowywłaśnie , czyli aby porozmawiać z kimś, należy po pierwsze wejść na jego stronę osobistą, co można zrobić bądź ze strony Lista uczestników, bądź klikając na czyjś podpis, bądź klikając na imię i nazwisko użytkownika na stronie ostatnich zmian. Po drugie należy kliknąć na ten właśnie link o nazwie "Rozmowa".

Natomiast jeśli chcemy dodać komentarz do wiersza, postępujemy podobnie, ale po pierwsze trzeba wejsć na podstronę, na której znajduje się wiersz, w tym samym miejscu będzie taki sam link o nazwie "Rozmowa".

Numerem dwa oznaczono dość ciekawy link, który wiedzie do wszystkich edycji danego uczestnika, można więc przejrzeć gdzie to się mniej czy bardziej ostatnio uczestnik dopisywał, jest to coś w stylu przeglądania utworów lub komentarzy autora na forach.

Po kliknięciu na link "rozmowa" pokaże się coś takiego mniej więcej:


Grafika:Rozmowa z moniką rozmowa.jpg


Tak jak na każdej innej stronie, aby tutaj się dopisać można kliknąć link "edytuj" - link oznaczony numerem jeden otworzy to jednakże edycję całej strony, co w przypadku stron rozmowy o dłuższej historii może być uciążliwe, dlatego na stronach rozmowy przewidziano przycisk wyjątkowy, a mianowicie przycisk oznaczony numerem dwa, czyli dodaj komentarz. Przyciski oznaczone numerem trzyodsyłają do strony z którą jest skojarzona dana strona rozmowy, czyli do strony osobistej, albo do strony z wierszem, który komentujemy.

Poniżej pokazano, co się nam wyświetli, jak klikniemy na dodaj komentarz:


Grafika:Monika rozmowa komentarz.jpg


Jak widać okno edycji wygląda trochę inaczej, posiada dodatkowe pole oznaczone numerem jeden. To co wpiszemy w tym polu automatycznie będzie nagłówkiem na stronie, oraz automatycznie zostanie treść tego pola umieszczona w opisie zmian dokonanych na stronie.

Joanna Zmyślona dopisała na mojej stronie rozmowy że robi przewodnik obrazkowy PoeWiki (no niech będzie, że ona go robi), kiedy teraz zaloguję się do systemu zobaczę coś takiego:


Grafika:Masz nową wiadomość.jpg


Ta informacja pojawia się tylko w przypadku zostawienia nowych wiadomości na stronie rozmowy skojarzonej ze stroną osobistą, nie pojawia się gdy ktoś nam doda komentarz do podstrony. Komentarze do wierszy należy śledzić na stronie stronie ostatnich zmian.

Pole z informacją zawiera dwa linki de facto. Jeśli klikniemy na link oznaczony numerem jeden przejdziemy do swojej strony rozmowy i tam musimy szukać nowej wiadomości, natomiast jeśli klikniemy na link oznaczony numerem dwa pojawi się nam taki oto obrazek:


Grafika:Jak się kliknie na różnicę.jpg


Zielone pole (czyli oznaczone numerem jeden) pokazuje ostatnią zmianę na naszej stronie.>> Kolejny rozdział


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne