Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Przewodnik obrazkowy/Strona osobista

<<Powrót do Spisu Treści Przewodnika


Strona osobista


Zarejestrowanie się w PoeWiki powoduje automaczne utworzenie strony osobistej, z automatycznym tekstem, który wygląda jak poniżej.


Grafika:3strona osobista niewypełniona.jpg


Strona z tym automatycznym tekstem jest traktowana przez system jako strona pusta, stąd na Liście uczestników wyświetla się na bordowo, bo tak wyświetlają sie wszystkie linki do pustych stron. Aby wypełnić tę stronę należy ją zedytować. Czyli kliknąć na link "edytuj" znajdujący się zawsze z boku i zawsze na dole każdej strony. Po kliknięciu na ten link otworzy się coś takiego:


Grafika:4strona osobista edycja.jpg


Jest to tak zwane pole edycji - miejsce oznaczone numerem jeden. Tu można szaleć:) Czyli tu można wpisać tekst, który następnie ukaże się na tej stronie.

Wpiszmy, że nasza Joanna Zmyślona urodziła się w 2006 roku. Żeby wpisać tekst w tym oknie wystarczy po prostu go wklepać, jeśli chce się użyć kursywy lub tekstu pogrubionego , można skorzystać z tych niebieskich przycisków znajdujących się nad polem edycji. Należy zaznaczyć kawałek tekstu i kliknąć na odpowiedni przycisk, a system sam wstawi odpowiednie znaczki.


Grafika:5strona osobista edycja2.jpg


Po wpisaniu tekstu najlepiej najpierw kliknąć na podgląd - przycisk oznaczony numerem jeden, podgląd pokazuje jak strona będzie wyglądać po zapisaniu, jeśli efekt nas zadowala klikamy na przycisk zapisz - przycisk oznaczony numerem dwa, jeśli nie wiemy jak coś sformatować to zanim klikniemy zapisz, klikamy na link oznaczony numerem trzy, w nowym oknie otworzy się ściąga dotycząca formatowania.

A tak wygląda strona osobista po powyższej edycji:


Grafika:6zrzut strona osobista po edycji.jpg>> Kolejny rozdział

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Pomoc:Przewodnik_obrazkowy/Strona_osobista"

Ostatnio zmieniane o 12:01, 2 czerwca 2008


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne