Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Rydel

Określenie to opisuje osobę, która nie zadaje sobie pytania Ale KTO? lub też akceptuje niską liczebność zbioru osób, który jest odpowiedzią na to pytanie.

Inaczej "pleciuga internetowa". Rydel ma dużo wolnego czasu i co za tym idzie mało do przekazania (nawet jeśli ma coś do przekazania, rozcieńcza to czasem, co powoduje, że głównie zajmuje się "laniem wody"). Niektóre rydle dochodzą do Punktu GPS, wówczas do zabrania głosu wystarcza im sam fakt, że istnieją w jakimś punkcie czasoprzestrzeni i są gotowe na każde zawołanie podać swoje współrzędne (co oczywiście nikogo nie obchodzi, jako iż fakt, że każdy kto istnieje istnieje gdzieś, nie da się bowiem istnieć nigdzie).

Rydle mają nieco wspólnego z trollami. Równie mocno zaznaczają swoją obecność, tak, jakby cały świat sprzysiągł się, by ją zanegować. Rydle czynią to jednak nieświadomie. Traktują one przestrzeń publiczną jako przestrzeń własną, oswojoną (trolle zamieniają ją w "ziemię niczyją", pobojowisko). O ile trolle chcą przeszkadzać wszystkim, rydlom wydaje się, że nie przeszkadzają nikomu i nigdy, niezależnie od tego, ile czynią wokół swojej osoby szumu.

Sfrustrowany rydel może zresztą przekształcić się w trolla, gdy uświadomi sobie, że jego komunikaty powodują coraz słabsze reakcje otoczenia. Wówczas uświadamia sobie ważność pytania Ale KTO?, na ogół z gorliwością neofity uznając, że cała wartość wypowiedzi jest taka, jak siła reakcji przezeń wywołana.

Patrz też: Lucjan Rydel

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Rydel"

Ostatnio zmieniane o 16:28, 22 września 2009


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne