Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Strona zabezpieczona

(Przekierowano z Strona zabezpieczona)

W PoeWiki są do dyspozycji dwa sposoby zabezpieczania stron przed edycją:

Zabezpieczenie administracyjne

W ten sposób zapezpieczone są komunikaty systemowe w przestrzeni nazw MediaWiki:. Również inne strony mogą być doraźnie zabezpieczane w ten sposób, np. dla ochrony przed wandalizmem. Strona zabezpieczona w ten sposób charakteryzuje się tym, że zamiast odnośnika Edytuj znajduje się na niej odnośnik Tekst źródłowy. Można poprzez niego przejść do podglądu wikitekstu zabezpieczonej strony.

Zabezpieczenie przez użytkownika

Daje zarejestrowanym uczestnikom PoeWiki możliwość zabezpieczenia przed edycją treści ich własnych stron osobistych wraz z podstronami.

Instrukcja: Zabezpieczenia przed edycją dokonujemy przy pomocy znacznika <zabezp>. Może on być stosowany w dwóch wariantach:
  • <zabezp pozw="u1, u2, u3..."> - tylko użytkownicy o nazwach u1, u2 itd. mogą edytować stronę (pozw jak "pozwól").
  • <zabezp zabr="u1, u2, u3..."> - użytkownicy o nazwach u1, u2 itd. mają zablokowany dostęp edycyjny do strony, pozostali mogą edytować (zabr jak "zabroń").
Uwagi:
  1. Parametr zabr ma wyższy priorytet niż parametr pozw. Oznacza to, że jeżeli zastosowane są obydwa parametry naraz, to parametr pozw jest ignorowany.
  2. W przypadku zastosowania parametru zabr, możliwość edycji jest zablokowana również w odniesieniu do niezalogowanych użytkowników.
  3. Gospodarz (właściciel) strony osobistej zawsze ma dostęp edycyjny do niej, zatem nie trzeba wpisywać własnej nazwy użytkownika po parametrze pozw.
  4. Po zakończeniu zabezpieczonego tekstu należy wstawić znacznik </zabezp>.
  5. W przypadku zabezpieczania strony zawierającej nagłówki, znaczniki <zabezp> i </zabezp> muszą znaleźć się pomiędzy dwoma nagłówkami, czyli w obrębie tego samego tzw. rozdziału. Oznacza to, że na stronie zawierającej nagłówki należy zabezpieczać każdy rozdział osobno. W przeciwnym razie wystąpią nieprzewidziane skutki uboczne i firma nie będzie zwracać za bilety. (Innym rozwiązaniem jest dodanie do treści strony magicznego zwrotu __NOEDITSECTION__, który wyłącza możliwość edytowania poszczególnych rodziałów strony).

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Pomoc:Strona_zabezpieczona"

Ostatnio zmieniane o 11:42, 22 października 2006


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne