Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Wiersze i Świat

Spis treści

Wstęp

Encyklopedyczna lista linków i odnośników do wierszy - Wiersz i Świat - jest hierarchiczna, systematyczna, i internetowo dynamiczna. Z konieczności jest zawsze niepełna. W szczególności niepełna w zakresie wierszy nie po polsku.

Niniejsza strona jest najwyższa w Wiersz i Świat, podaje listę tylko linków najwyższych w hierarchii (ale nie linków do konkretnych wierszy). Będzie też ta strona podawać linki o jeden stopień niżej, gdy zajdzie potrzeba (niżej jednak hierarchia niniejszej strony nie zejdzie). Każdy link na najwyższym szczeblu prowadzi do listy (oddzielnej strony na poewiki) o odpowiedniej przynależności do hierarchii - mogą one zawierac linki lub referencje do wierszy lub do stron niższych w hierarchi, lub jednych i drugich. Będą też wystepowoać linki wewnętrzne, w ramach pojedynczych stron.

Każdy cytowany wiersz (poprzez link lub odnośnik) powinien nawiązywać do świata konkretnie, poprzez indywidualne nazwy. W każdej kolekcji może ewentualnie być niewielka podkolekcja wierszy ogólnych, wciąż bardzo konkretnych, podających solidna wiedzę, i wciąż artystycznych. Każdy dział będzie definiował sie na swojej własnej podstronie.

Jeden i ten sam wiersz może wystepować na szeregu różnych list.

UWAGA:  Gdy chodzi o tytuły wierszy (i nie tylko wierszy), tytuły ciekawe same w sobie (bez względu na wiersz), to można kliknąć na  Ciekawe tytuły - nieustający konkurs.

Działy (linki do dalszych stron)

Cel

Chodzi o poezję, która łączy nas ze światem. W szczególności niech wiersze uczą nas. Omijajmy szambo-mambo. Przede wszystkim każdy wiersz powinien naprawdę być wierszem. Przy tym koniecznym założeniu powinna zajść jedna z dwóch możliwości: albo wiersz jest mocno związany z danym tematem, albo wiąże temat i element artystyczny.

Nie występuje tu poezja romantyczna, ani o innych relacjach międzyludzkich. Potrzebuje oddzielnej kolekcji.

Komentarze

Źródło: "http://poewiki.pl/index.php?title=Wiersze_i_%C5%9Awiat"

Ostatnio zmieniane o 03:55, 12 marca 2014


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne